Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Lato spowodowało, że część z pracowników gdańskiego Centrum Dzwoni była na urlopie w sierpniu, ale nie wiązało się to ze zwolnieniem tempa. Wręcz przeciwnie – działo się u nas bardzo dużo!

Nowi uczestnicy projektu skończyli warsztaty z zakresu kompetencji społecznych i aktywnego poruszania się po rynku pracy, każdy z nich odbył też spotkania z doradcą zawodowym i psychologiem. Również większość uczestników ma  3 próbki pracy za sobą.  Warsztaty praktyczne mają na celu sprawdzenie jak uczestnicy radzą sobie z wykonywaniem obowiązków w wybranych przez nich stanowiskach.

Próbki pracy odbywały się w  różnych zawodach: pracownik porządkowy, pracownik sklepu, produkcji, pomocnik kuchenny czy na magazynie.

Teraz czas na wybranie miejsca praktyki w czym pomaga im nasza doradczyni zawodowa Agnieszka  oraz  trenererzy pracy.

Pan Robert – pracownik terenu zewnętrznego, który zaczął pracę w czerwcu sprawdził się na okresie próbnym i otrzymał kolejną umowę. Jest bardzo zadowolony z pracy.

Nawiązanie współpracy z firmą CCC zaowocowało praktyką dla jednego z uczestników – Pan Michała, podczas której uczył się prac magazynowych w jednym ze sklepów.

Pani Dorota po długiej przerwie spowodowanej pandemią wróciła do pracy w firmie odzieżowej Moodo.