Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Czerwiec, już czuć w powietrzu lato. Świat zwalnia, myśląc o urlopach i wypoczynku. W Centrum DZWONI w Ostródzie nie ma czasu na takie rozmyślania. Działamy pełną parą. Dla nas jest to pracowity czas rekrutacji nowych uczestników.

Ruszyliśmy także z warsztatami grupowymi z zakresu kompetencji  społeczno-zawodowych i poruszania się po rynku pracy. Nasi Klienci pilnie się uczą, w  jaki sposób mogą aktywnie wejść na rynek pracy. Tworzą wspólnie dokumenty aplikacyjne, poznają w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. W ramach poznawania aktywnych metod poszukiwania pracy, odbyła się wycieczka do miejscowego Powiatowego Urzędu Pracy, aby uczestnicy warsztatów mogli sami zapoznać się z ofertami pracy na tablicy ogłoszeń.

Jedna z naszych Klientek bardzo chciała zmienić pracę i z naszym wsparciem odniosła sukces. Zamieniła pracę osoby sprzątającej na wymarzoną posadę pomocy sprzedawcy. Pani Katarzyna dostała dawkę nowej energii i z zapałem rozpoczęła naukę nowych zadań z Trenerem Pracy. Gratulujemy Pani Katarzyno, życzymy sukcesów.