Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W pierwszej połowie lipca swoją praktykę zawodową odbyła Pani Magda, uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej AKCES. Obowiązkiem Pani Magdy przez dwa tygodnie praktyk było utrzymywanie czystości w salach tanecznych Studia Tańca La Pasion. Na stanowisku pracownika porządkowego do wykonania były następujące czynności: odkurzanie, mycie podłóg, mycie okien, ścieranie kurzy, mycie luster, dbanie o porządek w łazienkach, itp.

Gratulujemy Pani Magdzie ukończenia kolejnego etapu w projekcie ☺

W ramach praktyki zawodowej, uczestnik ŚDS tej samej Fundacji (AKCES), Pan Rafał, przygotowywał plakaty i posty na Facebooka. W trakcie praktyki uczył się obróbki zdjęć, wykonywania kolaży czy obsługi programu Canva. Pomoc Pana Rafała była niezastąpiona. Bardzo dziękujemy!

Ponadto swoją karierę zawodową jako pracownicy lobby w Starbucksie rozpoczęli Pani Ola i Pan Szymon. Pracują tam od początku lipca, a do ich obowiązków należy obsługa wyparzarki, zbieranie naczyń czy dbanie o ogólny porządek na salach. Życzymy powodzenia na nowych stanowiskach!

W lipcu gdańskie Centrum DZWONI nawiązało także współpracę z nowym miejscem. Jest to palarnia kawy Nieczapla Coffee Roasters z Wrzeszcza. Palą najlepszą kawę pod słońcem i bardzo się cieszymy z nawiązania tej współpracy. Na wypróbowanie nowego miejsca szansę miał jeden z naszych uczestników – Pan Mateusz 🙂

Jednak jak to zawsze bywa w naszym Centrum DZWONI – nie samą pracą człowiek żyje! Znaleźliśmy także czas na wyjście integracyjne do gdańskiego ZOO. Wspólna zabawa była doskonałą formą integracji i możliwością bliższego poznania wszystkich uczestników. Jeśli jeszcze nie byliście w gdańskim ogrodzie zoologicznym, to koniecznie musicie nadrobić zaległości!