Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W styczniu w centrum DZWONI w Ostródzie przywitaliśmy trzech Panów pełnych energii i radości do życia – pana Piotra, pana Kamila oraz pana Łukasza. W marcu Panowie odbyli próbki pracy oraz pierwsze w życiu praktyki. Panowie mieli szansę zobaczyć pracę w serwisie komputerowym, w którym wykonywali prace porządkowe. Następnym miejscem był Ostródzki Zamek Krzyżacki w którym znajduje się muzeum, a także praca w restauracji w klimacie zamkowym. Ostatnim miejscem było serce wszelkich imprez plenerowych w Naszym mieście – amfiteatr. We wszystkich miejscach do wykonania były prace porządkowe.

Pan Piotr wybrał na praktykę amfiteatr- sprzątał między innymi szatnie, w których przebierają się artyści, mył krzesła w Sali kameralnej przed występem grupy teatralnej.

Pan Kamil wybrał muzeum, gdzie miał okazję pomagać przy tworzeniu nowej wystawy. Klient podawał wskazane eksponaty pracownikowi muzeum. Później wspólnie podziwiali swoje dzieło.

Pan Łukasz wybrał pracę w restauracji. Miał okazję sprawdzić się zarówno jako osoba sprzątająca salę, jak i jako pomoc kuchenna. Obieranie warzyw, krojenie czy mycie naczyń były w codziennym grafiku klienta.

Wszyscy Panowie wnieśli do Naszego zespołu wiele motywacji i zapału do dalszej pracy. Dziękujemy i życzymy sukcesów w życiu.