Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Zatrudnienie wspomagane potrzebuje promocji i głośnego mówienia o jego pozytywnych skutkach. Praca osób niepełnosprawnych intelektualnie nadal wzbudza mieszane odczucia. Pojawiają się pytania czy rzeczywiście praca osób z niepełnosprawnością intelektualną ma wartość, czy potrafią wykonywać powierzone im obowiązki w efektywny sposób.  Wątpliwości, co do tego pojawiają się u pracodawców, rodziców, a czasem samych uczestników.

Staramy się dbać o zabranie głosu w tej sprawie w przestrzeni publicznej.
W ciągu ostatnich tygodni pojawiło się kilka publikacji, programów, które przedstawiają atuty zatrudnienia wspomaganego. Udowadniają, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są pełnowartościowymi, lojalnymi pracownikami. Firmy zatrudniające naszych uczestników są dumne, że mogą być przykładem dla innych pracodawców, jak prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie. Niewątpliwie zatrudnienie osób niepełnosprawnych, to także szansa na jeszcze bardziej zagrany zespół i budowanie pozytywnych relacji.

O walorach zatrudnienia wspomaganego w programie TVP Pełnosprawni opowiadali ostatnio Krzysztof Respodnek i Monika Zakrzewska – zachęcamy do obejrzenia.

https://sport.tvp.pl/44492559/pelnosprawni-plywacy-i-kolarze-w-swietnej-formie-na-rok-przed-paraigrzyskami-w-tokio?fbclid=IwAR1VtfwAGcH1Yf5OzOmulNWlnuPPKhytaA-88oPjeFnAWJ241SfFnmxNZo0

Bardzo cieszy nas także nagroda przyznana naszej ambasadorce – Marcie Żmudzie Trzebiatowskiej. Marta za wspieranie naszych działań została nagrodzona statuetką OKOcelebryty przyznawanej przez Fundację im. Ks. Jana Kaczkowskiego. Gratulujemy i dziękujemy Marcie za fantastyczną współpracę. Marta niebawem pojawi się w naszej kolejnej akcji. O tym niebawem.