Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Powoli wstępuje w nas wiosenna energia a nasi uczestnicy mimo wciąż mało sprzyjających warunków na rynku pracy spowodowanych trwającą pandemią – nie poddają się!

Ostatnie tygodnie upłynęły nam na warsztatach z zakresu kompetencji społeczno-zawodowych, gdzie szlifowaliśmy umiejętność pisania CV oraz prezentowania się podczas rozmów kwalifikacyjnych.
Zdobyte doświadczenie w praktyce mogli sprawdzić panowie Dawid i Damian oraz pani Małgorzata. Pracodawca był pod dużym wrażeniem ich samodzielności oraz poziomu prowadzenia rozmowy. Udało się zapanować nad strasem towarzyszącym tego typu spotkaniom, zmobilizować się i naprawdę dobrze zaprezentować. Czekamy na odpowiedź od potencjalnego pracodawcy, ale mamy nadzieję, że okaże się ona pozytywna i wszystkie osoby będą mogły pochwalić się podpisaną umową o pracę.

Część naszych uczestników uczęszcza na zajęcia prowadzone w ramach projektu Radio SoVo – dostępne radio internetowe. Aktualnie słuchacze mogą poszerzać swoją wiedzę w zakresie kompetencji związanych z wiedzą w sieci. Jak szukać informacji w siedzi? Czym jest fake news? Jak korzystać z serwisów muzycznych? To część zagadnień poruszana podczas ostatnich spotkań.
Nasi uczestnicy naprawdę potrafią zaskoczyć nas swoimi umiejętnościami cyfrowymi.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne tematy, których dotyczyć będą audycje na www.radiosovo.pl – gdzie serdecznie wszystkich zapraszamy!