Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Sięgnij po sukces”. ZUS w swoich placówkach, będzie gościł przedstawicieli instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Tego dnia, w placówkach ZUS i w innych instytucjach do pobrania będą ciekawe publikacje Dodatkowo w różnych punktach w Warszawie przewidziane są spotkania, wykłady i porady lokalnych instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

Przedstawiciele Centrum DZWONI będą obecni w Inspektoracie Warszawa-Wola (ul. Wrocławska 20).

W I Oddziale ZUS w Warszawie i w Inspektoratach na Woli, Ochocie i Żoliborzu osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, 11 maja będą obsługiwane poza kolejnością. W salach obsługi klientów, przy oddzielnych stanowiskach eksperckich, w godzinach 10:00-14:00, będzie można skorzystać z porad przedstawicieli różnych instytucji. Podpowiedzą oni gdzie można szukać pracy, do kogo zwrócić się o dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego albo jak otrzymać kartę parkingową.

Na terenie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego (CIOP-PIB) będzie można przetestować pojazdy specjalnie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Na tę okoliczność przygotowanych będzie 12 pojazdów. Dodatkowo, w ramach poradnictwa, zaprezentowane będą stoiska różnych instytucji, tj. PFRON, NFZ, UP, a także firm produkujących specjalistyczne wózki.

Tegoroczne obchody ZUS organizuje we współpracy z Centrum Instytutu Ochrony Pracy-Państwowym Instytutem Badawczym, Instytutem Transportu Samochodowego oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji znaleźć można poniżej oraz na stronie www.zus.pl 

4777_001

4778_002 4778_001