Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Chcielibyśmy zacząć od przedstawienia naszej nowej trenerki – Weroniki! Pracuje z nami od sierpnia.

Weronika już od pierwszych lat studiów myślała o pracy z osobami z niepełnosprawnością. Praktyki zawodowe odbywała w PSONI Gdańsk i z przyjemnością wróciła do nas jako pracownik!  Weronika ma nadzieję, że praca jako trener pracy przyniesie jej dużo satysfakcji. A my jesteśmy tego pewni, gdyż od początku świetnie się odnajduje, a do tego jest otwartą, uśmiechniętą osobą z masą pozytywnej energii!

Dużą odwagą wykazała się nasza uczestniczka Karolina, która po 6 latach pracy w firmie produkcyjnej zdecydowała, że przyszedł czas na zmianę! Od sierpnia pracuje w kawiarni Starbucks. Jest zachwycona pracą, świetnie dogaduje się ze współpracownikami, jest lubiana i doceniana J

W sierpniu odbyły się również warsztaty grupowe z zakresu kompetencji społecznych i aktywnego poruszania się po rynku pracy. Grupa uczestników rozpoczęła próbki pracy i praktyki. Część z nich odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni, gdyż z przyjemnością rozpoczęliśmy też współpracę z tym nowym pracodawcą.

Poza ciężką pracą znalazł się też w sierpniu czas na przyjemności – Sylwia i Szymon zorganizowali wyjście integracyjne na Wyspę Sobieszewską. Mimo trudnych warunków pogodowych (ulewa!) odbył się rejs, grupa była też na spacerze i obiedzie.