Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W zakresie cyklicznego spotkania grupowego klienci Centrum DZWONI w Zgierzu wybrali się na spacer po Lesie Łagiewnickim. Las ten to pozostałość po Puszczy Łódzkiej, jeden z największych w Europie kompleksów leśnych w obrębie miasta. Nazywany jest zielonymi płucami Łodzi, z których postanowiliśmy skorzystać. Zdecydowaną zaletą tego miejsca jest jego mikroklimat, oraz właściwości zdrowotne. Jest tu przede wszystkim piękna przyroda jak również wiele ciekawych zabytków.

Nasz spacer rozpoczęliśmy od zobaczenia barokowego Klasztoru Franciszkanów i Kapliczek z Pustelni – kapliczka św. Rocha i św. Antoniego to dwie drewniane kapliczki, które stanowią najstarsze zabytki na terenie Łodzi. Wewnątrz kapliczki św. Antoniego jest studzienka ze źródlana wodą, która ma właściwości uzdrawiające. Postanowiliśmy tego doświadczyć i stwierdziliśmy, że jeśli nawet nie doznamy cudu z rąk św. Antoniego to z pewnością objawi się nam piękny Las Łagiewnicki. Następnie przeszliśmy na drugą stronę i spacerowaliśmy leśnymi dróżkami wzdłuż stawów, które stanowią piękny plener zdjęciowy i relaksujące miejsce wypoczynku.

Las Łagiewnicki to wyjątkowe i ciekawe miejsce, które kryje w sobie wspaniałe widoki, idealne trasy spacerowe i nie tylko. Tutaj znaleźliśmy ciszę i spokój, a także rozstawione ławki na których mogliśmy odpocząć i nacieszyć się otaczającym krajobrazem. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody mogliśmy na chwilę oderwać się od zgiełku miasta i spędzić czas razem, czerpiąc radość z natury.