Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Czy lubicie poniedziałki?
Pewnie większość osób za nimi nie przepada.
Jednak nasz zespół z Centrum DZWONI ze Zgierza lubi poniedziałki a szczególnie poniedziałek w tym tygodniu. Dlaczego? Bo mamy to!!!

Mamy zatrudnienie p. Marcina z Pabianic. To kolejny etap na ścieżce jego rozwoju. 
Od początku miał dużą motywację do usamodzielnienia się poprzez pracę. Jest świadomy faktu, że powinien utrzymywać się sam. Pierwsze praktyki w jakich brał udział pan Marcin odbywały się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pabianicach. Zajmował się sprzątaniem trybun, sali do koszykówki, tenisa stołowego itp. Drugim miejscem praktyk był Aflopark również w Pabianicach. Piękny, największy prywatny ogród w tej części Polski udostępniany dla odwiedzających. Nasz Uczestnik pielił grządki, grabił trawniki oczyszczał alejki, sadził nowe rośliny, kosił trawę. Robił to bardzo cierpliwie i dokładnie. Po krótkim czasie pracy w tym ogrodzie, pan Marcin w rozmowie z trenerem pracy powiedział, że spełnił swoje marzenie. Zawsze chciał pracować. Podobają mu się wszystkie czynności, lubi taką pracę. Od Lipca p.Marcin pracuje w Afloparku na stanowisku ogrodnika.
Zdobywa nowe umiejętności każdego dnia. I nadal podoba mu się taka praca :-).

Cały zespół Centrum DZWONI w Zgierzu trzyma kciuki za pana Marcina. Wierzymy, że przy wsparciu trenera pracy oraz innych specjalistów uczestnik utrzyma pracę i będzie zdobywał nowe doświadczenia.