Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Wczorajszym wydarzeniem w Gdańsku zakończyliśmy cykl seminariów podsumowujących projekt „Wsparcie trenera pracy w procesie zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych” organizowanych przez lidera projektu PSONI. Od 19 lutego do 27 marca 2018 r. odbyło się w sumie osiem wydarzeń zorganizowanych przez Centra DZWONI, w czasie których podsumowano trzyletnie zaangażowanie w projekt.

Wśród gości, którzy uczestniczyli w spotkaniach znaleźli się przede wszystkim pracujący Klienci Centrów DZWONI, Ich Rodzice, Pracodawcy, kadra Centrów DZWONI, ale także Posłowie na Sejm RP, przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele szkolnictwa oraz przedstawiciele świata nauki. W sumie

Seminaria przyniosły także trzy gorące premiery.

W Bytomiu zainaugurowano akcję #normalniesiePRACUJE, za pomocą której Centrum DZWONI w Bytomiu  chce razem ze współpracującymi pracodawcami, rodzicami, ale przede wszystkim osobami z niepełnosprawnością pokazywać społeczeństwu, że każdy może pracować, a osoba z niepełnosprawnością intelektualną może być pełnowartościowym pracownikiem, który staje się ważną częścią zespołu, nie potrzebując przy tym specjalnych praw czy uprzywilejowania.

Natomiast w trakcie konferencji w Ostródzie odbyła się także premiera filmu pt.: „Pracuję–Decyduję”, którego bohaterami są klienci Centrum DZWONI w Ostródzie. Film został zrealizowany w ramach współpracy z Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych.

Po raz pierwszy rozdano także nagrody – Ambasadorów Zatrudnienia Wspomaganego – nagrody dla pracodawców współpracujących z Centrum DZWONI, którzy zostali wyróżnieni  za przełamywanie barier i wyznaczanie nowej jakości w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy. Wyróżniono w sumie ponad 30 pracodawców z całej Polski.

Zainteresowanych szczegółami wydarzeń zorganizowanych przez poszczególne Centra DZWONI zapraszamy na stronę projektu do działu aktualności.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za obecność.

29366361_809849782533925_714630644784693248_n

Głogów

DSC_0002

Zgierz

DSC01277

Jarosław

 

 

 

 

DSC03996

Gdańsk

IMG_2684

Ostróda

DSCN7372

Bytom

SONY DSC

Warszawa

semi2

Białystok