Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

26 sierpnia w ramach kolejnego grupowego spotkania postanowiliśmy wybrać się do Muzeum Pałac Herbsta przy ulicy Przędzalnianej w Łodzi.

Wizyta w Pałacu Herbsta zrobiła na nas niesamowite wrażenie, wszyscy zgodnie doszliśmy do wniosku, że jest to najlepsze muzeum w Łodzi. Pałac Herbsta to jedna z najpiękniejszych rezydencji fabrykantów tego miasta. Z oryginalnego wyposażenia pozostało jedynie kilka malunków na ścianach, okazały żyrandol, a także zabytkowe, zdobione piece. Muzeum, dysponuje szczątkowymi elementami oryginalnego wyposażenia, pokoje i sale zostały jednak uzupełnione przez meble i wyposażenie właściwe dla danej epoki. Pełno tutaj okazałych, drewnianych mebli, przepięknie zdobionych szaf, kredensów i ogromnych, drewnianych łóżek ukrytych pod wzorzyście ozdobionymi narzutami.

Mieliśmy również okazję posłuchać przewodnika, który opowiedział nam historię tego niezwykłego miejsca, która związana jest nie tylko z losami rodziny Herbstów i Scheiblerów lecz także z dziejami Księżego Młyna

Punktem obowiązkowym naszego zwiedzania była wyjątkowa wędrówka po pałacowym ogrodzie otoczonym bujną zielenią z okazałymi rzeźbami i fontanną ogrodową, która stanowiła ulgę dla klientów Centrum DZWONI w Zgierzu w ten upalny i duszny dzień.