Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

11 grudnia oficjalnie wystartował portal Radia SoVo czyli internetowego radia przygotowanego z myślą o osobach z niepełnosprawnością intelektualną oraz seniorach. Co ciekawe również wszystkie materiały radiowe przygotowywane są przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną i seniorów, co potwierdza, że grupy te wspierane przez swoich liderów mogą tworzyć fantastyczne, wartościowe projekty.
Na portalu znajdą się audycje, podcasty będzie można również posłuchać listy przebojów. Część materiałów będzie emitowana na żywo.

W Centrum Dzwoni w Bytomiu powstała grupa słuchaczy czyli osób, które dzięki odsłuchiwanym materiałom i pracy na ich bazie będą podnosić swoje kompetencje cyfrowe. Za nami już kilka pierwszych spotkań, które pokazały jak ważne jest zdobywania nowych umiejętności w obszarze związanym z poruszaniem się po sieci i bezpiecznym korzystaniem z internetu. Bardzo cieszymy się, że nasi uczestnicy mogą być częścią tego projektu i brać udział w zajęciach.

W planach jest sporo ciekawych bloków tematycznych. Między innymi zagadnienia zawiązane z podróżowaniem, zakupami czy bankowością internetową. Na bieżąco staramy się też odpowiadać na potrzeby naszych uczestników w tym zakresie. Mamy poczucie, że szczególnie teraz – gdy spora część aktywności przeniosła się do internetu, ważne jest by osoby z niepełnosprawnością intelektualną miały szansę na podnoszenie swoich kompetencji związanych z tą sferą,

 Zapraszamy do śledzenia a przede wszystkim słuchania Radia na: www.radiosovo.pl.
Naprawdę warto!