Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W listopadzie do Centrum DZWONI w Ostródzie zgłosili się dwaj bracia – pan Mateusz i pan Michał, którzy chcieli podjąć zatrudnienie razem w jednej firmie. Pracowali tak wcześniej  i bardzo chcieli tę współpracę kontynuować. Nie wiedziałyśmy czy uda nam się spełnić ich marzenie i na początku zorganizowałyśmy próbki pracy w różnych zakładach.

Pan Mateusz bardzo dobrze odnalazł się w miejscu pierwszej próbki pracy. Jego druga próbka została zorganizowana w tym samym zakładzie pracy, ale na innym stanowisku. Pan Mateusz poznał dwa stanowiska i już nie wyobrażał sobie innego zajęcia. Uwielbia majsterkować i chciał to robić w życiu zawodowym. Od razu zdecydował się spróbować swoich sił na praktykach.

W tym czasie Pan Michał próbował sił w innych zakładach pracy, jednak nigdzie nie mógł się odnaleźć. Kiedy trenerka pracy zaproponowała mu próbkę pracy w firmie, w której praktykował jego starszy brat, zgodził się bez wahania. Młodszy brat bardzo chciał iść śladami swojego brata. Okazało się, że i jemu taka praca bardzo pasuje.

W dzień Mikołajek Pan Mateusz otrzymał umowę o pracę, a Pan Michał rozpoczął praktykę, która także zakończyła się sukcesem i propozycją dalszej współpracy ze strony pracodawcy.

Gratulujemy obu Panom i życzymy sukcesów!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzenia zdrowia, wielu dobrych dni i wszelkiej pomyślności przesyłają pracownice i wolontariusze Centrum DZWONI w Ostródzie.