Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Nowy rok – nowe zatrudnienia! Jeszcze pod koniec grudnia zatrudnienie na stanowisku pracownika gospodarczego znalazł Pan Krzysztof – pracodawca docenił zaangażowanie Klienta Centrum DZWONI i po okresie próbnym zawarł z nim umowę na czas nieokreślony. Kolejno zatrudnieni zostali również Pani Joanna i Pan Sebastian oraz Pan Rafał i Pan Jacek – obydwaj pracują w restauracji MC Donald’ s. Jedna z nich znajduje się w centrum Sopotu – ze względu na atrakcyjną lokalizację, miejsce to cieszy się zainteresowaniem turystów, co wiąże się z dużym natężeniem tempa pracy. Mimo wszystko Pan Jacek spełnił wymagania pracodawcy i po miesięcznym okresie próbnym otrzymał umowę na czas określony – 1 rok.

W lutym Pani Anna podpisała umowę o pracę na okres próbny w firmie produkcyjne. Pracodawca jest zadowolony z jakości wykonywanej pracy, dlatego klientka liczy, że pod koniec maja nastąpi przedłużenie umowy.

Anna Anna2

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna sprzyjała również organizacji praktyk zawodowych zgodnie z preferencjami Klientów. Pan Piotr odbył praktykę w jednej z gdańskich organizacji pozarządowych, zajmował się utrzymaniem porządku i drobnymi pracami biurowymi. Pan Alex zdobył doświadczenie zawodowe przy wykładaniu towarów w Tesco.

Pan Robert – miłośnik koni – w kwietniu rozpoczął wymarzoną praktykę zawodową w stajni na Sopockim Hipodromie. Dba o porządek boksów konnych, oraz czystość stajni. Swoje obowiązki wypełnia z dużą radością.

Robert_praktyka Robert2

 

 

 

 

 

 

 

Również w kwietniu Centrum DZWONI w Gdańsku odwiedziła grupa 6 wolontariuszy z Norwegii ze Stowarzyszenia LUPE. Celem wizyty było zapoznanie się ze sposobem prowadzonej aktywizacji zawodowej oraz funkcjonowaniem Gdańskiego Koła PSONI. Goście podzielili się również swoimi doświadczeniami pracy z osobami z niepełnosprawnością.

Wizyta Norwegów w Gdańsku2 wizyta Norwegów w Gdańsku