Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W marcu odbyło się kolejne grupowe spotkanie osób pracujących zgierskiego Centrum DZWONI. Spotkaliśmy się w małej pięcioosobowej grupie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny.

Podczas spotkania wspólnie rozmawialiśmy, zastanawialiśmy się i spisywaliśmy nasze pomysły dotyczące tego w jaki sposób radzić sobie ze stresem wywołanym pandemią koronawirusa.

Szybko rozprzestrzeniająca się choroba to dla nas wszystkich zupełnie nowa i trudna sytuacja, która wywołuje lęk, niepewność i przerażenie. Zrozumiałe jest to, że się martwimy, mamy wiele obaw i wątpliwości, ponieważ nie wiemy co dalej się wydarzy. Dlatego podjęliśmy próbę wypracowania sposobów radzenia sobie ze stresem w różnych sytuacjach. Pokazaliśmy, że przy odpowiednim wsparciu można sobie poradzić z wieloma problemami i trudnościami. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, wesołej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Wszyscy byliśmy w dobrych humorach i przetestowaliśmy na sobie, że uśmiech rozładowuje emocje, korzystnie wpływa na nasz organizm i jest siłą napędową do działania. 

Spotkania grupowe są okazją do rozmowy, czasem bliższego poznania się i wsparcia w niełatwych problemach życia codziennego. Bardzo lubimy te Nasze spotkania dlatego już nie możemy doczekać się następnego, na które wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy!