Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię, my z kolei kilka miesięcy temu ruszyliśmy z nową współpracą!
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to instytucja zajmująca się propagowaniem szeroko rozumianej nauki poprzez doświadczanie, zadawanie pytań i samodzielne szukanie na nie odpowiedzi. Jest to miejsce przypominające galerię sztuki w której można dotknąć i czerpać doświadczania z większości interaktywnych eksponatów.

 Zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik ma formę swobodną- nie ma jednego ustalonego kierunku zwiedzania, ograniczeń czasowych, nie spotkamy tam również zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem. Goście nie zostają pozostawieni jednak zupełnie „sami sobie”- ze wszystkimi pytania, wątpliwościami i uwagami mogą zgłosić się do opiekunek i opiekunów gości- osób pracujących na terenie wystaw.

 W tej właśnie roli spełnia się zawodowo dwóch wspieranych przez nas klientów- Łukasz i Dominik.
Do ich zadań należy obsługa gości odwiedzających CNK- odpowiadanie na pytania, pomoc w poruszaniu się po Centrum, udzielanie podstawowych informacji o wystawach czy eksponatach, dbanie o bezpieczeństwo zwiedzających, opieka nad eksponatami i wiele innych.
Po zakończeniu praktyk oraz intensywnego szkolenia stanowiskowego, Panowie rozpoczęli pracę na galeriach. Przy wsparciu trenerów pracy oraz zaangażowanego zespołu współpracowniczek i współpracowników CNK bardzo szybko odnaleźli się w nowej roli. Zdarzają się oczywiście trudniejsze dni i niespodziewane zdarzenia, jest to w końcu praca z ludźmi, jednak zawsze udaje się wypracować konstruktywne rozwiązania i nauczyć czegoś nowego na przyszłość.

 My trzymamy kciuki za Łukasza i Dominika, aby nieustannie czerpali przyjemność i satysfakcję z wykonywanej pracy, a Was zachęcamy do odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik 😉