Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W nowym roku chcielibyśmy przybliżyć Wam wyjątkowe miejsce z którym już od ponad dwóch lat jesteśmy związani owocną współpracą.

Na Warszawskim Targówku mieści się Sklepowisko –  jedyny w swoim rodzaju sklep charytatywny na mapie Warszawy, działający z ramienia Fundacji „Siłą Rzeczy”.
Po wejściu do lokalu można poczuć się jak w antykwariacie, księgarni, komisie meblowym lub ciucholandzie – wszystko zależy od tego czego akurat szukamy. W Sklepowisku znaleźć można niemal wszystko, bez względu na to, czy poszukujemy prezentu dla bliskiej osoby, ciepłej zimowej kurtki, lektury na długie wieczory czy nowego stołu do jadalni.
Wszystkie przedmioty pochodzą od darczyńców i po dokładnym sprawdzeniu przez pracowników sklepu są sprzedawane.

Środki zdobyte z działalności Sklepowiska przeznaczane są między innymi na wsparcie osób wykluczonych społecznie, osób w kryzysie bezdomności oraz osób z niepełnosprawnościami.

W Sklepowisku znalazło zatrudnienie dwóch naszych klientów- p. Viktoria i p. Mikołaj. Są oni odpowiedzialni za dbanie o porządek i rozkładanie ekspozycji w dziale odzieżowym oraz dziale z książkami. Dodatkowo zajmują się obsługą klientów, pomagają znaleźć interesujące przedmioty, uczestniczą w pracach porządkowych w sklepie.
Sklepowisko jest również miejscem gdzie nasi nowi klienci odbywają próbki pracy i praktyki zawodowe – dzięki ogromnej różnorodności sklepu mogą sprawdzić się w bogatym wachlarzu zadań.

Bardzo dziękujemy całej załodze Sklepowiska, za tak fajnie układającą się współpracę i liczymy, że będzie ona trwała jeszcze bardzo długo.