Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

16 września w ramach kolejnego spotkania grupowego klienci Centrum DZWONI w Zgierzu wybrali się do Łódzkiego Ogrodu Botanicznego jest to wyjątkowe miejsce, które watro odwiedzić. To właśnie tu prezentowane są rośliny z różnych zakątków świata. Ogród ten przyciąga spokojną okolicą i ukształtowaniem terenu, który stanowi idealne miejsce do długich spacerów w malowniczym otoczeniu pięknej przyrody.

W tym dniu Ogród Botaniczny prezentował ciekawą wystawę „Grzyby znane i mniej znane”. Na wystawie mogliśmy zobaczyć grzyby trujące, niejadalne i jadalne występujące w lasach regionu łódzkiego w tym gatunki naziemne oraz porastające pnie drzew, jak również poznać zasady prawidłowego i bezpiecznego pozyskiwania. Poznaliśmy także zasady odróżniania grzybów jadalnych od podobnych do nich grzybów trujących. Wystawa szczególną uwagę zwracała na grzyby nadrzewne czyli takie, które rozwijają się na korzeniach, pniach, gałęziach drzew oraz krzewów. Było to dla Nas niesamowite doświadczenie!

Druga połowa lata w Ogrodzie to okres, w którym roślinność zaczyna szykować się do okresu zimowego, mimo to Ogród w tym czasie jest nadal bardzo atrakcyjny. Czasami wystarczy kilka godzin wśród pięknej roślinności, aby odpocząć od zgiełku miasta i się zrelaksować. Każdy z Nas wziął głęboki oddech w pięknym otoczeniu przyrody, odstresował się, a problemy życia codziennego przestały być w tym momencie istotne. Namawiamy wszystkich do wyjścia na łono natury!