Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Z początkiem października,  klienci Centrum DZWONI w Zgierzu, odbyli praktyki zawodowe. Oboje punktualnie i systematycznie uczęszczali na zaplanowane zajęcia praktyczne w Cafe & Bistro „U Tkaczy”, które jest prowadzone przez PSONI Koło w Zgierzu. Pani Aleksandra i Pan Filip na stanowisku pracy mieli możliwość zastosowania zdobytej wiedzy i sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych.

Nasi klienci przez cały tydzień wytrwale, przy odpowiednim wsparciu, pracowali na stanowisku pomoc kuchenna. Do ich obowiązków należało wykonywanie drobnych czynności porządkowych, a także różnych czynności związanych z przygotowywaniem i wstępną obróbką artykułów spożywczych.

Praca, którą wykonywali sprawiała im dużo satysfakcji, nie tylko z powodu wyzwań jakie przed nimi stawiała, ale przede wszystkim ze względu na atmosferę panującą wśród współpracowników. Zespół pracujących w tym niezwykłym miejscu ludzi wspiera się nawzajem, słucha potrzeb innych, nikogo nie zostawia samego przy realizacji poszczególnych zadań, a także odczuwa ogromne zadowolenie z powodu dobrze wykonanej pracy. To właśnie pozytywna energia napędzała naszych klientów do realizowania zaplanowanych działań.

Liczymy na to, że zdobyte doświadczenie zawodowe okaże się kluczem do sukcesu w drodze do podjęcia wymarzonej pracy.