Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W ramach ostatnich działań animacyjnych drugiej edycji projektu „BAZA II” uczestnicy Centrum DZWONI w Zgierzu wybrali się do Teatru Powszechnego w Łodzi na komedię „Pozory”.

„Pozory” to znakomita komedia o nowych przygodach pomocy domowej Nadii bohaterki kilku spektakli takich jak „Pomoc domowa „czy „Dobra zmiana”. Nadia to prawdziwy agent w spódnicy, która wszystko wie, wszystko widzi i wszystko ma pod kontrolą. Sztuka rozgrywa się w łódzkich realiach, tym razem Nadia rozpoczyna współpracę z nowym pracodawcą, który jest znanym producentem filmowym. Szybko okazuje się, że głównym zadaniem Nadii nie jest porządkowanie domu, a raczej życia które jest wyjątkowo skomplikowane. Spektakl stawia pytania między innymi o to na ile prawda pomaga nam w życiu, a na ile nam przeszkadza? Czemu nie zawsze mówimy prawdę?

Sztukę obejrzeliśmy z ogromnym zainteresowaniem. Całe wydarzenie było pełne emocji, zabawy i śmiechu. Treść skłoniła nas do refleksji na temat nas samych i naszych relacji z innymi. Była też okazja aby przypomnieć sobie zasady właściwego i kulturalnego zachowania, obycia ze sztuką, a także oddawania szacunku tym, którzy ją tworzą. Wspólne wyjście do teatru było dla nas niezapomnianym przeżyciem i doświadczeniem, które zapamiętamy na długo!

 

.