Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Wiosna zastała nas w niecodziennych warunkach – trwa pandemia koronawirusa, musieliśmy ograniczyć działania bezpośrednie i wsparcie w terenie na rzecz wykorzystania zdalnych narzędzi – internetowych komunikatorów, telefonów, poczty elektronicznych, i wielu innych.
Ta sytuacja  powoduje, że wykorzystujemy wszelkie możliwe pokłady kreatywności, aby jak najskuteczniej wpierać osoby z niepełnosprawnością. Naszą domeną jest interdyscyplinarne działanie – tak więc konsultujemy, doradzamy sobie nawzajem, uzgadniamy.

Powstają nowe materiały doradcze, które udostępniamy teraz na Facebooku, a przydadzą się też nam w późniejszej pracy. Duża popularnością cieszą się też filmiki instruktażowe naszego trenera Szymona na temat nauki czynności zawodowych w domu, podczas wykonywania obowiązków domowych!

Uczestnicy zdobywają nowe umiejętności, teraz, gdy jest to tak pilnie potrzebne uczą się obsługi komputera, mediów społecznościowych i komunikatorów internetowych.

My osobiście też zdobywamy nowe umiejętności – uczymy się jak nie przerywać sobie podczas zebrań – gdy odbywają się one online wprowadza to jeszcze większy chaos niż zazwyczaj – musimy więc mówić po kolei.

Ale prawda jest taka, że tęsknimy za sobą nawzajem, za stałym bezpośrednim kontaktem z uczestnikami i naszą codzienną pracą. Czekamy niecierpliwie na powrót do normalności!