Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Beneficjenci zgierskiego Centrum DZWONI wybrali się do Muzeum Światła na zwiedzanie z przewodnikiem. To pierwsze tego typu muzeum w Polsce, w którym znajduje się 10 pokoi tematycznych. Można tutaj rysować światłem, bawić się laserami, nagrywać filmy, a także wejść do niekończącej się przestrzeni. 

Na miejscu mieliśmy możliwość zrobić wyjątkowe zdjęcia. Nasza uwaga była skupiona na świetle, barwach i złudzeniach optycznych, gdyż większość ścian pomalowana jest farbami fluorescencyjnymi. Jest również wiązka świateł laserowych dzięki którym malowaliśmy światłem po ścianach, przenosiliśmy się na inną planetę lub przestrzeń świetlną. Ograniczała nas tylko wyobraźnia. Przekonaliśmy się na własnej skórze jak światło działa na nasze zmysły.

Fajnie, że Muzeum Światła powstało akurat w centrum Łodzi na ulicy Piotrkowskiej, ponieważ mieliśmy blisko do atrakcyjnego miejsca, gdzie jest bardzo intensywnie i kolorowo. Mogliśmy tutaj w sposób niezwykle ciekawy i wesoły spędzić wspólnie czas pełen niezapomnianych wrażeń. Daliśmy się porwać magii kolorowych świateł i przekonaliśmy się jak światło potrafi zmienić naszą rzeczywistość, wprowadzić w radosny nastrój i przenieść w inny świat.