Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Jednym z kluczy do sukcesu zatrudnienia wspomaganego jest poszerzanie bazy pracodawców, nad którym nieustannie pracują trenerzy z Centrum DZWONI. Jest to proces, który wymaga wzajemnego zaufania, obustronnego zaangażowania i otwartości. Firmy, które podjęły się tego wyzwania, zazwyczaj odkrywają, że współpraca z osobami z niepełnosprawnością przyczynia się nie tylko do rozwoju firmy, ale również do tworzenia bardziej zróżnicowanego środowiska pracy.

Dzięki stale rosnącej bazie pracodawców, klienci Centrum DZWONI mają możliwość zobaczenia różnorodnych miejsc pracy i sprawdzenia się w roli pracowników na dotąd nieznanych sobie stanowiskach pracy. Z takiej możliwości skorzystali klienci Centrum DZWONI z filią w Rzeszowie m.in. Pani Wiktoria, Pani Anna, Pani Justyna oraz Pan Adam, którzy poszerzyli swoje kompetencje o umiejętności zdobyte podczas praktyk zawodowych na stanowiskach: pomoc manikiurzystki, pracownik porządkowy, pomoc sprzedawcy, pomoc magazyniera czy pomoc kelnera.

Uczestnicy Centrum DZWONI często posiadają niezwykłe zdolności i determinację, które przekładają się na sukcesy w miejscu pracy. Warto zauważyć, że firmy, które inwestują w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, zazwyczaj zyskują lojalnych i oddanych pracowników. Nie jest to łatwa droga i wymaga zaangażowania oraz determinacji. Jednak efekty tego wysiłku są nieocenione. Z jednej strony, daje to szansę osobom z niepełnosprawnościami na rozwój, większą samodzielność i niezależność finansową, a z drugiej strony, przyczynia się do budowania polityki prospołecznej w firmie.

To właśnie dzięki takiej wielkiej otwartości Spółdzielni Socjalnej „Polifonia Projekt” z Rzeszowa i szeroko pojętej współpracy z Centrum DZWONI, swoje marzenia o profesjonalnym kursie stylizacji paznokci spełniła Pani Wiktoria. Korzystając z zaproszenia do bezpłatnego uczestnictwa w kursie w ramach praktyki zawodowej, otrzymała profesjonalne szkolenie wraz Certyfikatem i ogromnym motywacyjnym wsparciem do dalszego rozwoju swoich umiejętności.

Swój sukces może świętować również Pani Anna, która podjęła zatrudnienie dzięki nowo nawiązanej współpracy z pracodawcą M.M. Service Firma Sprzątająca Magdalena Mita, i na co dzień odpowiadana za utrzymanie czystości w jednym z ekskluzywnych apartamentowców w intensywnie rozwijającej się dzielnicy „Rzeszowskiego Manhattanu”.  Wierzymy, że współpraca oparta na otwartości, której mieliśmy przyjemność doświadczyć ze strony Spółdzielni Socjalnej „Polifonia Projekt” i Firmy Sprzątającej M.M.Service Magdalena Mita, przyniesie korzyści nie tylko Pani Annie i Pani Wiktorii, ale będzie przykładem dobrych praktyk dla kolejnych pracodawców!