Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, jest to czas wzajemnego składania sobie życzeń. Tęsknimy za normalnością taką jaką znamy. Ta normalność przewija się w tradycyjnych życzeniach bożonarodzeniowych. W tym czasie warto powrócić do pięknej tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi.

W okresie przedświątecznym zadbajmy o to, aby czas pandemii był nie tylko czasem strachu, lecz także troski i życzliwości. Spędźmy ten czas na rozmowach z osobami, które nie używają nowoczesnych technologii komunikowania się. Pamiętajmy o tym, aby w tym trudnym dla nas czasie przesyłać uśmiechy i życzenia zdrowia, bo ono było i jest najważniejsze, o czym się właśnie przekonaliśmy. Serdeczne życzenia na kartce bożonarodzeniowej potwierdzają, że pamiętamy o innych. Kartki świąteczne wykonane własnoręcznie pozostają na długo w pamięci i są dobrym sposobem na przekazanie komuś kilku ciepłych słów.

Tradycję własnoręcznego wykonywania kartek świątecznych podtrzymują pracownicy Centrum DZWONI w Zgierzu, którzy już kolejne święta przygotowują je dla swoich beneficjentów, a co za tym idzie wkładają w to serce i poświęcają swój czas. Niezależnie od wzoru, który pojawia się na kartce, każdy z nich sprawia przyjemność i wywołuje uśmiech na twarzy odbiorcy. Dlatego nie zapominamy o tej tradycji i osobiście wręczamy kartki i składamy sobie życzenia. Mamy nadzieję, że postawione na półce będą przypominały o tych, którzy je wręczali.